Eşyanın Ödünç Verildiği Yer

Dijital çağda yaşadığımız bu dönemde artık her şey bir tık uzağımızda duruyor. Türkiye’de ve Amerika’da ödül alan sosyal girişimcilik projesi “esyakutuphanesi.com” adlı sitede insanlar, kısa süreli ihtiyaç duydukları eşyayı ödünç alarak hem tasarruf yapıyor hem de büyük şehirlerin ihtiyacı olan komşuluk, paylaşma duygusunu da güçlendiriyor.

Eşya Kütüphanesi’nde kamp çadırından gelinliğe kadar bütün eşyalar sahibini bekliyor.

esyakutuphanesi-logo

Eşya Kütüphanesi’ni büyük kentlerde şehirleşmeyle kaybolan komşuluk ilişkilerini tekrar canlandırmak için başlattıklarını belirten site kurucusu Aysu Erdoğdu Miskbay, sitede ödünç verilmek üzere 500’e yakın eşyanın listelendiğini belirtti. Bunlar arasında en çok rağbetin kitaba gösterildiğini kaydeden Miskbay, bunun yanında sitede çadır, uyku tulumu, müzik enstrümanları hatta şeker hamuru merdanesi gibi çok ilginç eşyaların da paylaşıma sunulduğunu vurguladı.

Yaklaşık 3 bin üyesi olan site, sosyal medyada da büyük ilgi görüyor.
Tekno Bellek

Tekno Bellek takipçilerine; sosyal medya, teknoloji, internet, uygulamalar, web tasarım, grafik tasarım, fotoğrafçılık, çeşitli eğitim, kültür ve sanat kategorilerinde güncel ve doğru haberi veren bir bilgi paylaşım sitesidir.