Canva ile Online Tasarım

Canva, Web Uygulamalı bir online tasarım sitesidir. Canva uygulamasını kullanarak birbirinden güzel broşür, afiş, kapak fotoğrafı gibi birbirinden güzel tasarımlar tasarlayabilirsiniz.

Canva-Logo

Canva ücretsiz bir web tabanlı sürükle bırak grafik dizayn uygulaması olup profesyonel kalitede infografik, poster, facebook kapak fotoğrafları ve daha fazlasını hazırlamanızı sağlar. Üstelik bunları kullanmak için grafik düzenleme programlarını kullanmayı bilmenize de ihtiyaç yoktur. Bu site geniş bir şablon, arka plan, font ve stok resim arşivine sahiptir ve tüm bunlar sayesinde harika yazılar yayınlamanız için grafikler hazırlama imkanı verir.

Tekno-Bellek-Canva-1

Canva’yı kullanarak derslerinizde de kullanabileceğiniz yüksek kaliteli görselleri basitçe hazırlayabilir, ücretsiz indirebilirsiniz. Site bazı resim ve temalar hariç ücretsiz olarak hizmet vermektedir. Facebook, Twitter hesaplarınızla siteye bağlanabileceğiniz gibi isterseniz kendi üyeliğinizi de oluşturabilirsiniz.

Canva sitesinin kalbi geniş kütüphanesinden oluşmaktadır. Canva 1 milyondan fazla resme sahip olup bu resimler dökümanlara entegre edilebilen görüntüler derlemesinden tutun da el ile yapılan çizim resimlerine kadar yüksek kalitede stok fotoğraflardan oluşuyor.

Canva sitesi ücretsizdir fakat stok fotoğrafların her biri sadece 1 dolardır. Beğendiğiniz bir resmi sürükleyip bırakarak kendi dizaynınıza başlayabilirsiniz.Eğer hazır şablonlar arıyorsanız, Canva’nın layouts sekmesi bakmanız gereken yerdir. Resme tıklayın anında projenize otomatik olarak eklenecektir.Tekno Bellek

Tekno Bellek takipçilerine; sosyal medya, teknoloji, internet, uygulamalar, web tasarım, grafik tasarım, fotoğrafçılık, çeşitli eğitim, kültür ve sanat kategorilerinde güncel ve doğru haberi veren bir bilgi paylaşım sitesidir.