NexusFont ile Fontlarınızı Yönetin

NexusFont, klasik bir font yöneticisi ve standartlarının dışında yenilikçi bir program.

Xiles tarafından geliştirilmiş ücretsiz bir programdır.

Kullanımı oldukça basittir.

Tekno-Bellek-NexusFont-1

Yapmanız gereken programı sisteminize kurmak ve çalıştırmak. Program çalışır durumda iken sisteminizde yüklü olmayıp kullanmak istediğiniz font veya fontları bir klasör içine alıp, bu klasörü programda grup veya setler oluşturarak akitifleştirmek.

Özellikle tasarımla uğraşan amatör veya profesyonel kullanıcılarının ortak derdi, büyük font arşivlerinin işletim sisteminin açılma hızını olumsuz etkilemesi. Önyükleme sorununu büyük oranda gideren ve barındırdığı araçlarla verimliliğinizi artıran bir kullanım kolaylığı sağlatan NexusFont ile dilediğiniz fontları bu programa kurabilirsiniz.

Nexus çalışır durumda iken çalışmasında font kullanan paint, notepad, excel, word dahil tüm programlarda az önce sisteme yüklemeyip geçici olarak aktif hale getirdiğiniz fontlar kullanılır hale gelir ve siz o fontu kullanırsınız. Nexus programını kapattığınızda ise her şey eski haline geri döner.

NexusFont yazılımına buradan ulaşabilirsiniz.

Dil dosyalarına buradan ulaşabilirsiniz.

Tekno Bellek

Tekno Bellek takipçilerine; sosyal medya, teknoloji, internet, uygulamalar, web tasarım, grafik tasarım, fotoğrafçılık, çeşitli eğitim, kültür ve sanat kategorilerinde güncel ve doğru haberi veren bir bilgi paylaşım sitesidir.