İsmini Öğrenmek İstediğiniz Şarkımı Var

İsmini yada sanatçısını bilmediğiniz şarkılar için: Tunatic

Bir şarkıyı çok dinlediğiniz fakat o şarkının hangi şarkı olduğunu bilmediğinizde artık sevdiğiniz şarkının ismini Tunatic’e sorabilirsiniz.

Tunatic sayesinde programa dinlettireceğiniz şarkıları geniş veritabanı sayesinde bulabilir ve sevdiğiniz şarkıların isimlerini öğrenebilirsiniz.

Radyo dinlerken, televizyon seyrederken, vb. karşılaştığınız  bir şarkının adını öğrenmek için tek yapmanız gereken; bir mikrofon ve internet bağlantısı

Bilgisayarınıza bağlı mikrofonu çalmakta olan şarkının kaynağına yaklaştırıyor ve programdaki büyüteç ikonuna tıklıyorsunuz, program internete bağlanarak kendi veritabanındaki seslerle eşleştiriyor ve bir kaç saniye sonra size şarkının kim tarafından seslendirildiğini ve adını söylüyor.

Şimdilik yerli şarkılarda oldukça yetersiz olan program yabancı şarkılarda daha isabetli sonuçlar elde ediyor.

Ücretsiz olan yazılıma buradan ulaşabilirsiniz.
Bilal Ülker

Grafik Tasarım, Web Tasarım, Profesyonel Fotoğrafcılık .. Bilgi teknolojileri, web teknolojileri, grafik tasarım ve bu alandaki gelişmeler, fotoğraf, sinema, edebiyat, tarih, siyaset ve klasik Türk sanatları arasında bulunan ebruya olan ilgim ve becerimle hayatımı devam ettirmekteyim.