Netflix Nihayet Türkiye’de

Netflix, Türkiye’de faaliyete başladı.

Uzun zamandır Türkiye’ye geleceği konuşulan Netflix nihayet Türkiye’de kullanıma sunuldu.  İzleyicilere internet üzerinden hizmet veren bir medya sağlayıcısı olan Netflix, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 40’a yakın ülkede faaliyete başladı.

2007’de DVD kiralama şirketi olarak faaliyete başlayan Netflix, şu an aylık üyelik sistemiyle çalışan 70 milyon müşteriye sahip bir şirket. Eski filmler ve dizilerin yanı sıra kendi yapımlarını da kullanıcılarına sunuyor. Netflix’in yayınladığı diziler arasında House of Cards, Narcos, Sense8, Daredevil, Marco Polo ve Orange Is The New Black de bulunuyor.

2015 yılı itibariyle 70 milyondan fazla eve girmeyi başarabilen Netflix, sadece 2015 yılının son çeyreğinde 12 milyar saat yayın yaptı. Bir önceki yıl bu rakam 8.25 milyar saatte kalmıştı. 2015 yılında toplam streaming saati ise 42.5 milyar saat olarak belirtildi. Şimdi de Netflix’in yeni gireceği ülkelerle birlikte bu sayıların katlanması bekleniyor.Netflix-Logo

Aylık 7,99 Euro’dan başlayan fiyatlarla hizmet veren Netflix, Türkiye’ye özel fiyat uygularmı ilerleyen günlerde göreceğiz.Tekno Bellek

Tekno Bellek takipçilerine; sosyal medya, teknoloji, internet, uygulamalar, web tasarım, grafik tasarım, fotoğrafçılık, çeşitli eğitim, kültür ve sanat kategorilerinde güncel ve doğru haberi veren bir bilgi paylaşım sitesidir.