Firefox Sync Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Bilgisayarınızda Firefox Sync’i kurduğunuzda bütün verileriniz ve tercihleriniz (yer imleri, geçmiş, parolalar, açık sekmeler ve yüklü eklentiler gibi) güvenli bir şekilde Mozilla sunucularında depolanmaya başlanır. Bu bilgileri bütün cihazlarınızla paylaşabilirsiniz.

Firefox Sync temel olarak tarayıcı ayarlarınızı ve kişisel Firefox kullanım tercihlerinizi yedekleyen ve farklı cihazlarda da bu ayarları ve tercihleri kullanmanızı mümkün kılan bir sistem. Firefox Sync, tarayıcınız üzerinde kullandığınız yer imleri, parolalar, gezinti geçmişi, açık sekmeler, tarayıcı eklentileri gibi verileri kolayca başka bir bilgisayarda veya Android cihazda kullandığınız Firefox tarayıcıya aktarabiliyor. Bu Firefox eşitleme sistemi bulut tabanlı bir sistem. Firefox Sync seçeceğiniz ayarları ve tercihleri Mozilla sunucularında yedekliyor ve sonra dilediğiniz bilgisayara veya mobil cihaza aktarıyor.

Tekno-Bellek-Firefox-Sync-2

Firefox Sync’ı aktifleştirmek için ilk olarak Firefox tarayıcınız açıkken sağ üst köşedeki işaretli bölüme tıklayarak Seçenekler bölümüne ulaşmanız gerekmektedir.

Tekno-Bellek-Firefox-Sync-1

Firefox Sync Nasıl Kurulur ?

Firefox Sync’ ı nasıl kurulacağını, ayrıntılı olarak anlatan bu video çalışmayı izleyerek öğrenebilir sizde kolay bir şekilde kurabilirsiniz.
ETİKET

Tekno Bellek

Tekno Bellek takipçilerine; sosyal medya, teknoloji, internet, uygulamalar, web tasarım, grafik tasarım, fotoğrafçılık, çeşitli eğitim, kültür ve sanat kategorilerinde güncel ve doğru haberi veren bir bilgi paylaşım sitesidir.