Su Altında Çekim Yapabilen Leica X-U (Typ 113)

Leica, yeni fotoğraf makinesi “X-U Typ 113″ü tanıttı.

Leica‘nın yeni fotoğraf makinesi X-U (Typ 113) fotoğraf tutkunlarının beğenisine sunuldu. Zorlu koşullara dayanıklı ilk makinesi olma özelliğini taşıyan Leica X-U, 15 metre derinliğe ve 1 metreye kadar düşmelere karşı da dayanıklı. Su altı çekimlerinde kullanıcılara büyük kolaylık sağlayan makinenin tasarımı Leica ve Audi Design’a ait.

Alüminyumdan üretilen bir gövdeye sahip olan makine, Summilux 23 mm f/1.7 ASPH lensle birlikte geliyor. F/1.7 diyafram değeriyle düşük ışıkta fotoğraf çekimi yapmayı sevenlere büyük kolaylık sağlayan Leica X-U’da 16,5 megapiksel APS-C CMOS sensör kullanılıyor. ISO hassasiyet aralık değeri 100-12.500 olan makinenin arka kısmında 920 bin noktalı 3 inçlik TFT LCD ekran bulunuyor.

635 gram ağırlığındaki makine pili tam şarj edildiğinde 450 kare çekebiliyor.

Tekno-Bellek-Leica-X-U-(Typ-113)-a

MPEG-4 formatında Full HD video kaydedebilen makine, 4K video kayıt yeteneğine sahip değil. Deklanşör hızı maksimumda 1/2.000 saniyeye kadar artırabilen Leica X-U, şu an itibarıyla yurtdışında satışa sunulmuş durumda.

Yanında popüler fotoğraf düzenleme yazılımı Adobe Lightroom ile gelen ve su altı çekimleri için birçok özel modu da beraberinde getiren Leica X-U Typ 113, sitesi üzerinden 2.950 dolar fiyatıyla ön siparişte satın alınabiliyor.

Tekno Bellek

Tekno Bellek takipçilerine; sosyal medya, teknoloji, internet, uygulamalar, web tasarım, grafik tasarım, fotoğrafçılık, çeşitli eğitim, kültür ve sanat kategorilerinde güncel ve doğru haberi veren bir bilgi paylaşım sitesidir.