Sony’den düşük ışık uzmanı a7S II

4K video kaydedebilen karanlıkta çekimin ustası: Sony a7s II

Geçtiğimiz yıl içerisinde büyük bir bomba patlatarak, düşük ışıkta gösterdiği performansla fotoğraf dünyasına bomba gibi bir giriş yapan ve 4K çekim yapabilen FF (Tam Kare) sensörlü aynasız fotoğraf makinesi Sony A7S’ yenilendi. Sony, fotoğraf tutkunlarına 5 eksenli görüntü sabitleme teknolojisini de bünyesinde barındıran yeni modeli A7S II’ yi tanıttı.

Tekno-Bellek-Sony-A-7S-II-1

Sony, a7s II ile fotoğraf ve video çekimlerinde oluşabilecek titreşimi minimuma indiriyor. A7s II bunun yanında 4K video kaydı yeteneğine de sahip. XAVC S formatında ve 30p’de 4K çözünürlüğünde video kaydedebilen makine, harici bir kayıt cihazına ihtiyaç duymadan bu çözünürlükte video kaydı gerçekleştirebiliyor. Makinede Full HD çözünürlüğünde saniyede 120 kare yavaş video kaydı yapmak da mümkün.

12,2 megapiksel 35mm Exmor FF tam kare CMOS sensörün korunduğu makinede daha önceki makinede olduğu gibi BIONZ X işlemcisi kullanılıyor. Düşük ışıkta sergilediği performansla dikkat çeken a7s II’nin ISO ışık hassasiyeti 409.600’e kadar çıkabiliyor. ZEISS T* kaplamaya sahip yeni XGA OLED Tru-Finder elektronik vizörün tercih edildiği a7S II’de 169 noktalı yeni otomatik netleme sistemi bulunuyor.

Tekno-Bellek-Sony-A-7S-II-2

Wi-Fi ve NFC bağlantıları sayesinde mobil cihazlara kablosuz fotoğraf aktarımı yapabilen a7s II, profesyonel anlamda video kaydı yapan kullanıcılara S-Gamut3.Cine/S-Log3, S-Gamut3/S-Log3 profillerini de sunuyor.Sadece gövdesi 3.400 eurodan satışa sunulacak olan Sony a7s II, kasım ayında piyasada olacak.


ETİKET

Bilal Ülker

Grafik Tasarım, Web Tasarım, Profesyonel Fotoğrafcılık .. Bilgi teknolojileri, web teknolojileri, grafik tasarım ve bu alandaki gelişmeler, fotoğraf, sinema, edebiyat, tarih, siyaset ve klasik Türk sanatları arasında bulunan ebruya olan ilgim ve becerimle hayatımı devam ettirmekteyim.