Telefonunuzu özelleştirin…

Android Launcher ile android telefonunuzun özelleştirilmesini sağlayabilirsiniz.

Android, açık kaynak kodlu bir ekosistem. Bu yüzden pek çok Android cihaz üreticisi, akıllı telefon ve tabletlerini özelleştirmek için farklı arayüzler tasarlıyor.

Android’de launcher, ana ekran ve menünün bulunduğu alanı kapsayan bir temadır. Bu tema sayesinde ana ekranda bulunan fontlar, geçiş efektleri, klasör yapısı, menü yapısı ve aklınıza gelebilecek pek çok detayı özelleştirilebiliyoruz.

İyi bir Launcher, telefonun hızını artırabilir, güç tüketimini düşürebilir. Sistem dostu iyi bir launcher, telefonunuzun görselliğini geliştirirken, telefonun hızını artırabilir, RAM (bellek) kullanımını azaltabilir, bu sayede telefonun güç tüketimini de azaltabiliriz.

Tekno-Bellek-Android-launcher-01

Telefonunuzun arayüzü beğenmiyorsanız ya da daha işlevsel bir arayüz uygulaması istiyorsanız size uygun bir Launcher (Arayüz) uygulaması seçebilirsiniz.

Go Launcher

En çok indirilen ve en çok bilinen Launcher uygulaması olan Go Launcher, 5.4 milyon kullanıcı tarafından oylandı ve 4.5 puana sahip bir uygulama. Launcher uygulamaları arasında en eskisi…Uygulamayı buradan indiebilirsiniz.

Smart Launcher 3

Smart Launcher uygulaması da popüler bir diğer Launcher uygulaması. Bu uygulama ortalama 4.4 puana sahip.Uygulamayı buradan indiebilirsiniz.

Hola Launcher

Oldukça popüler olan bu uygulama 1.1 milyon kullanıcıdan aldığı puan ortalaması 4.5Uygulamayı buradan indiebilirsiniz.

Nova Launcher

Bu launcher uygulaması 50.000.000 kullanıcı tarafından 4.6 puan ortalaması almış durumda. Oldukça yüksek bir puana ve tavsiyeye sahip olan bu uygulamayı da denemekte fayda var. Uygulamayı buradan indiebilirsiniz.

Solo Launcher

Oldukça yüksek indirme  sayısına sahip olan bu Launcher uygulaması, 2 milyon kullanıcı tarafından 4.5 puan ortalaması almış durumda. Uygulamayı buradan indiebilirsiniz.Tekno Bellek

Tekno Bellek takipçilerine; sosyal medya, teknoloji, internet, uygulamalar, web tasarım, grafik tasarım, fotoğrafçılık, çeşitli eğitim, kültür ve sanat kategorilerinde güncel ve doğru haberi veren bir bilgi paylaşım sitesidir.